Ви, як шанувальник парфумерії, без сумніву помічали, що будь-який аромат має різне звучання на шкірі та волоссі, його інтенсивність варіюється в залежності від певного проміжку часу. Користуючись своїми улюбленими духами ми бачимо, як одні ноти запаху поступово переходять в інші і т.д. Причина досить проста: будь-який аромат є поєднанням різної кількості летючих речовин. Кожен парфум має структуру, яка називається “ольфакторною пірамідою”. Піраміду утворює тріада так званих нот: верхні або початкові ноти, серце аромату і базові ноти або шлейф. Іншими словами, кожен парфум має кілька фаз свого розкриття.

ВЕРХНІ НОТИ ми чуємо всього кілька хвилин після нанесення аромату. Зазвичай, до верхніх нот належать цитруси, трави, альдегіди та спеції. Речовини, присутні в початкових нотах аромату, мають високу летючість, тому випаровуються вже після 15 хвилин після їх нанесення.

НОТИ СЕРЦЯ – це ядро аромату. Вони випаровуються поступово і мають тривалість звучання від 3 до 5 годин. Зазвичай, для формування ядра композиції вибираються квіткові, фруктові або пряні компоненти. 

БАЗОВІ (ШЛЕЙФОВІ) НОТИ – остаточний акорд. Вони проявляються, як тільки повністю випаровуються верхні ноти. Базові ноти змішуються з серцевими для створення повноти аромату. Тривалість їх звучання становить 6-8 годин. У сучасній парфумерії в шлейфі композиції використовуються так звані фіксатори – компоненти, що дозволяють закріпити і посилити верхні і серцеві ноти. Саме тому базові ноти – це, як правило, важкі і насичені запахи амбри, мускусу, ванілі, тютюну, шкіри, сандала, кедра, дубового моху та різних смол.

Якщо буде відсутня хоча б одна нота, то аромат втратить свою силу, він просто не буде існувати. Повна палітра і створює ту гармонію, від якої нюх буде в захваті і яка допоможе вам створити бажаний вами образ.